הלוואה

הלוואת בלון היא הלוואה ייעודית המאפשרת לך לגייס סכום כסף גדול, לתקופה קצרה יחסית, ובסוף התקופה עליך להחזיר את סכום ההלוואה במלואו, כולל הריבית שנצברה. מה זה הלוואת בלון? מהן הסיטואציות בהן כדאי לך לקחת הלוואת בלון? כיצד מחשבים את הריבית על הלוואת בלון? מה היתרונות ומה החסרונות בהלוואה זו? 

מה זה הלוואת בלון?

ובכן, הלוואת בלון מאפשרת לך לקבל סכום כסף שאתה זקוק לו, ובמקום לשלם את ההלוואה בתשלומים חודשיים יש באפשרותך לפרוע את מלוא ההלוואה בסיום תקופת ההלוואה, כלומר בתשלום אחד הכולל בתוכו את הריבית הצבורה או להחזיר את הריבית בתשלומים חודשיים ולפרוע את הקרן בסוף התקופה. 

זו הלוואה פופולרית יחסית בקרב משפרי דיור מאחר שהיא מאפשרת להם לרכוש דירה חדשה ואיכותית יותר לפני מכירת הדירה הקיימת. לאחר מכירת הדירה הנוכחית אתה יכול לפרוע את הלוואות הבלון בקלות וכך תוכל להתקדם בחיים ולעבור לדירה מרווחת וטובה יותר. 

כדאי לדעת כי קבוצת צרפתי שמעון מציעה למשפרי דיור לרכוש דירה בפרויקט מוביל בבת ים עם הטבה משתלמת להלוואת בלון עד מיליון ₪ ללא ריבית. מאחר שעלות הדירה בפרויקט המוביל בבת ים יכולה להגיע ל-3.5 מיליון ₪, רוב המתעניינים בדירות אלה הם משפרי דיור ולא רוכשי דירה ראשונה, וכיוון שהאכלוס הצפוי בפרויקט הוא בעוד 3 שנים, זו הטבה שכדאי לנצל וכך גם אתה יכול להמשיך לגור בדירתך וכדי לגייס הון עצמי תוכל לקחת הלוואה ללא ריבית עד מיליון ₪ כהלוואת בלון.

הלוואת בלון לדירה

הלוואת בלון נפוצה בעיקר בקרב משפרי דיור, זו הלוואת גישור לתקופת זמן מוגבלת וקצרה יחסית, בדרך כלל עד 3 או עד 5 שנים. ההלוואה יכולה להתאים גם לרוכשי רכב חדש או יד 2, ולכל מי שזקוק למימון דחוף ויודע כי סכום כסף צפוי להגיע לידיו בטווח הזמן הקרוב באמצעותו הוא יוכל לפרוע את ההלוואה.

משפרי דיור רבים לוקחים משכנתא בלון, כלומר הלוואת משכנתא לרכישת דירה (בלון חלקי או בלון מלא). הלוואת בלון למשכנתא מאפשרת למשפרי דיור לרכוש את הדירה החדשה בטרם מכירה הדירה הקיימת, וזאת כאשר אמצעי המימון שלהם סגורים בפיקדונות, חסכונות, קרנות השתלמות וכד’. בפועל, ההלוואה מאפשרת להם לרכוש את הנכס החדש עד שחרור הכספים באמצעותם הם פורעים את ההלוואה.

חישוב ריבית הלוואת בלון:

הריבית בהלוואת בלון לדירה מחושבת על בסיס סכום המימון, תקופת ההלוואה וריביות. נוסחת החישוב היא: סכום הריבית = (סכום ההלוואה X ריבית X תקופת הלוואה)/100. ניתן למצוא באינטרנט מחשבון הלוואת בלון, זהו כלי שימושי ויעיל לבדיקת תנאי ההלוואה ולהיערכות פיננסית נכונה לקראת לקיחת הלוואה זו.

הלוואת בלון יתרונות וחסרונות

יתרונות הלוואת בלון:

  • מימון ביניים עד שחרור או קבלת הכסף שישמש לפירעון ההלוואה.
  • אפשרות לבלון מלא או חלקי.
  • פירעון הלוואה גמיש לפי צורכי הלווה.
  • אפשרות להלוואה בריבית קבועה נמוכה יחסית בגלל התקופה הקצרה של המימון.
  • אפשר להצמיד את קרן ההלוואה לדולר או לאירו.
  • בהלוואה בלון חלקי משלמים רק ריבית, כלומר החזר חודשי נמוך.
  • אין צורך לשחרר לפני הזמן כספים מתוכניות חיסכון, פיקדונות וכדומה.

חסרונות הלוואת בלון:

  • הקרן צוברת ריבית לכל אורך תקופת ההלוואה.
  • חייבים לפרוע את ההלוואה בתשלום אחד בסוף התקופה, לכן יש לוודא כי הכסף המיועד לפירעון ההלוואה מגיע בזמן.

המדריך באדיבות צוות המומחים של קבוצת צרפתי שמעון. בואו להכיר את הפרויקטים המובילים בבת ים, הפרויקטים המובילים בבאר שבע ובמיקומים נוספים של קבוצת צרפתי שמעון. למידע נוסף בנושא דירות ונכסים למכירה ולייעוץ מקצועי – אנא צרו איתנו קשר עוד היום!

כתבות נוספות